Szczotkowanie na sucho - co daje, jak szczotkować, czy jest dla każdego?
Szczotkowanie na sucho - co daje, jak szczotkować, czy jest dla każdego?

Kilka słów ode mnie

Szczotkowanie na sucho odkryłam całkiem niedawno, bo kilka miesięcy temu. I bardzo żałuję, że tak późno! Okazało się, że utrzymanie regularności nie jest takie trudne, jak myślałam (przy bańkach chińskich szło mi zdecydowanie gorzej ;)). Wystarczy dosłownie kilka minut i gotowe. Efekty, jakie uzyskałam już po pierwszym miesiącu były niesamowite! Gładka i wyraźnie ujędrniona skóra, mniej wrastających włosków. Jestem zachwycona i jest to zmiana, którą nie tylko ja dostrzegam ;)

 

Szczotkowanie - jakie efekty może przynieść?

Już po pierwszym użyciu skóra jest wygładzona jak po najlepszym peelingu, co zdecydowanie zachęca do regularnego stosowania szczotki. Masaż wykonywany sumiennie przez dłuższy czas, widocznie ujędrnia i wygładza skórę. Ciało staje się jakby bardziej "nabite". Nogi i ramiona są niesamowicie miękkie w dotyku, a skóra nabiera zdrowego blasku, jakby była pokryta balsamem ze złotymi drobinkami :)) Szczotkowanie zmniejsza też widoczność cellulitu i jest bardzo pomocne przy wrastających włoskach. Zmniejsza również widoczność czerwonych kropeczek na nogach. 

 

Jaką szczotkę wybrać?

Największą popularnością  cieszą się szczotki z włókna agawy - możesz taką zamówić tutaj: klik

Włókno z agawy ma optymalną twardość, jest bardziej miękkie niż włókno kokosowe, ale twardsze niż szczecina (ta będzie odpowiednia dla wrażliwej skóry)

 

Jak często szczotkować?

Krótki masaż można wykonywać codziennie. Jeżeli skóra jest bardzo wrażliwa, można zmniejszyć częstotliwość dopasowując ją do własnych potrzeb.

 

Jak powinien wyglądać masaż na sucho?

Szczotkujemy ciało w odpowiednim kierunku (o tym poniżej), kilka razy w jednym miejscu. Nacisk należy dopasować do własnych preferencji. Najlepiej zacząć od bardzo delikatnego i zwiększać intensywność, kiedy skóra zacznie się przyzwyczajać. Bardzo delikatne miejsca, jak dekolt czy szyja, można pominąć lub wykonać masaż z bardzo, bardzo małym naciskiem, tak, by cały zabieg był komfortowy i relaksujący.

Po masażu i kąpieli należy nałożyć balsam do ciała - dzięki szczotkowaniu wchłonie się on lepiej, a składniki aktywne zostaną efektywniej wykorzystane. To bardzo ważny etap, który wzmacnia efekty szczotkowania i zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry.

 

Kierunek szczotkowania:

Aby zrozumieć zasady szczotkowania, warto zapoznać się z mapą węzłów chłonnych naszego ciała - to one wyznaczają kierunki szczotkowania tak, by było ono najbardziej efektywne.

Masaż zaczynamy od podeszwy stóp - kierunek od palców do pięt. Dalej kierujemy się ku górze - od stóp do kolan, następnie od kolan do bioder i pośladków. Brzuch masujemy okrężnym ruchem, nieco delikatniej niż nogi. Plecy od kręgosłupa do zewnątrz. Klatka piersiowa od środka do zewnątrz. Nie pomijamy masażu dłoni - od nich kierujemy ruch do przedramienia i ramienia i pach.

 

Kto powinien uważać na szczotkę?

Ze szczotki powinno się zrezygnować, kiedy skóra jest zmieniona chorobowo (zakażenia bakteryjne i wirusowe, niepokojące zmiany skórne, wrażliwe na dotyk zmiany skórne)

Pajączki i żylaki

Choć przy pajączkach najczęściej nie ma przeciwskazań do stosowania szczotki, takie przypadki warto skonsultować najpierw z lekarzem. Przy żylakach zawsze należy zasięgnąć porady lekarza przed zastosowaniem masażu na sucho.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl