Waciki ovium - pielęgnacja noworodka i niemowlęcia
Waciki ovium - pielęgnacja noworodka i niemowlęcia

Ovium, czyli w zgodzie z ekologią

Jesteś świadomą osobą, której każdy dzień jest w jakiś sposób zgodny z ekologią? Wybierając się do sklepu zabierasz ze sobą swoją materiałową torbę, podchodząc do warzyw wybierasz produkty bio - dlaczego by nie wprowadzić kolejnego kroku, który będzie zgodny z Twoimi przekonaniami? Doskonale rozumiesz, że to właśnie te małe wybory, pozwolą nam zaoszczędzić ogromnej ilości śmieci. 

 

Bycie eko-mamą nie jest łatwe, ale jest możliwe

Będziesz mamą? To wspaniale. Czeka Cię najpiękniejsza miłość na świecie – bezwarunkowa.

Z pewnością wpisywałaś już w wyszukiwarce wielokrotnie hasło: wyprawka, następnie zaczęłaś tworzyć własną listę produktów niezbędnych dla Twojego maluszka.

Co powinno znaleźć się na liście: Wyprawka dla noworodka? Znajdziesz dużo produktów, które będą według różnych autorów niezbędne. Na przykład pościel dla noworodka, pieluchy tetrowe, termometr czy łóżeczko. Na liście pojawiają się „mokre chusteczki”. Produkt, choć wygodny, nie jest tak naprawdę niezbędny. 

 

Czym zastąpić mokre chusteczki?

Najlepszym sposobem na przemywanie delikatnej skóry noworodka, niemowlęcia czy małego dziecka są waciki nasączone wodą lub po prostu sama woda. Jednorazowe duże waciki są jakimś rozwiązaniem, jednak przy małym dziecku ich zużycie jest bardzo duże - to oznacza dużo generowanych śmieci i wydanych pieniędzy. Płatek wielorazowy duży jest rozwiązaniem, który świetnie zastąpi duży jednorazowy wacik. Płatek tego rodzaju można prać i używać codziennie przez 3 miesiące – to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. 

 

Do czego mogę użyć płatki wielorazowe?

Płatek wielorazowy duży ma wiele zastosowań: na przykład wycieranie buzi po posiłku – jak już rozszerzysz dietę swojego maluszka i podasz mu „Pierwszą marchewkę” zobaczysz, że wszystko wokół będzie brudne – delikatna buzia i rączki dziecka powinny być traktowane delikatnie – najlepszym wyborem będzie miękki, naturalny materiał. W większości przypadków wystarczy zmoczyć płatek wodą, następnie wytrzeć buzię i rączki. Czasem, jeśli zabrudzenie będzie większe, użyj do przemywania dodatkowo produktu, którego używasz do kąpieli dziecka.

Codzienna kąpiel niemowlęcia? Duży płatek ovium jest niewiarygodnie miękki i sprawdzi się do mycia delikatnego ciała noworodka podczas pierwszych kąpieli. W filmikach instruktażowych dotyczących kąpieli noworodka można dowiedzieć się, jak, już po myciu w wanience, wymyć wacikami trudno dostępne miejsca – szyję, pachy, obszar za uszami. Tutaj również sprawdzi się płatek wielorazowy – który jest delikatniejszy niż jednorazowy odpowiednik.

Pomocnik przy chorobie

Duży płatek doskonale sprawdza się do chłodnych okładów na głowę. Takie okłady są znanym od lat, naturalnym sposobem pomocnym przy walce z gorączką. Rozmiar dużego płatka pozwala na pokrycie czółka małego dziecka nie wystając jednocześnie poza obszar głowy, co mogłoby powodować zmoczenie podłoża, na którym leży dziecko. 

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko?

Wspólna zabawa farbkami? Odcisk stópki i rączki na pamiątkę? Zabawa w ogrodzie, wspólne przesadzanie kwiatków, pieczenie ciasteczek? Wszędzie tam, gdzie dziecko może się ubrudzić, możesz użyć płatka do przemycia jego buzi i rączek.

 

Podsumowanie

Lista zastosowań płatków wielorazowych kończy się tam, gdzie Twoja wyobraźnia. Zawsze, jeśli miałabyś użyć produktu jednorazowego, pomyśl, czy można zrobić to bardziej ekologicznie. Wybierając Płatek wielorazowy w jednej chwili zadbasz o swoje dziecko i o ekologię, gdyż nie wygenerujesz dodatkowych odpadów.

Link do dużego płatka: https://ovium.pl/pl/p/Platek-do-demakijazu-DUZY/86

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl