Jak odpowiednio dobrać składniki aktywne do cery?
Jak odpowiednio dobrać składniki aktywne do cery?

Skoro wiesz już jak wykonywać pierwszy etap pielęgnacji, jakim jest oczyszczanie, pora przejść do następnych kroków.


Jak prawidłowo wykonywać oczyszczanie?

>>> Sprawdź jak myć twarz, nie uszkadzając jej <<<


DOBÓR SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH DO RODZAJU I STANU CERY -

jak wybrać kosmetyk idealny?

krem 

Aby odpowiednio dobierać kosmetyki, nie wystarczą popularne zapewnienia producentów "do cery wrażliwej" czy "do cery tłustej". Każda skóra jest inna, a jej potrzeby zależą od wielu czynników i zmieniają się na przestrzeni czasu. O ile na etapie oczyszczania twarzy, dobór kosmetyku dopasowanego do twarzy nie był istotny, o tyle teraz świadomość własnej cery będzie kluczowa. Musimy wiedzieć jaka jest oraz jakie ma potrzeby w danym momencie, aby skutecznie o nią zadbać.

 

Rodzaj cery

Jak już wspomniane było we wcześniejszym artykule – zostały wyodrębnione cztery podstawowe rodzaje  cery (normalna, sucha, tłusta, mieszana), które teraz nieco Wam przybliżę.

typ rodzaj cery

 

Stan skóry

Oprócz rodzajów cery możemy określić jej stan na podstawie cech czy chorób. Poniżej przedstawione są najpopularniejsze z nich: wrażliwa, naczynkowa, dojrzała, trądzikowa, odwodniona.

stan typ cery


Cera może być jednocześnie tłusta i odwodniona czy sucha i naczynkowa.

Jeżeli wiesz już jaka jest Twoja – pora przejść do doboru kremu!


 Jak dobrać składniki z uwagą na rodzaj i stan jednocześnie?

Formułę kremu dobieramy do rodzaju cery, natomiast aby dobrać odpowiednie składniki wystarczy wiedzieć jakie są dedykowane dla naszego rodzaju oraz stanu skóry.

Poniżej znajdziesz ściągę, z której warto skorzystać podczas zakupu! 

 składniki aktywne rodzaj cery

składniki aktywne stan cery

Pamiętaj jednak, że każda skóra jest inna i są to tylko przykładowe składniki - nie wszystkie są wymienione, a także nie wszystkie z wymienionych muszą się sprawdzić. Przy doborze kieruj się swoimi odczuciami oraz reakcją cery na dany składnik.

Istnieją też kosmetyki ze składnikami, które będą dobre niezależnie od typu i stanu cery - ich działanie jest tak szerokie, że powinny sprawdzić się u każdego. Tą cechą często charakteryzują się produkty oczyszczające. Z taką myślą powstał Ovium Cream Cleanser.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie składniki aktywne warto zawsze stosować, sprawdź we wcześniejszym artykule na blogu - o idealnym kosmetyku oczyszczającym!

>>> Wejdź <<<

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl