Podstawowy element skutecznej pielęgnacji - czy koreańska rutyna pielęgnacyjna jest dla każdego?
JAK SKUTECZNIE DBAĆ O CERĘ? ZACZNIJMY OD PODSTAW...

Czy wiesz, że oczyszczanie jest pierwszym i zarazem najważniejszym z etapów pielęgnacji twarzy?

 

Ale od początku...

 

Jakie etapy?

W literaturze możemy znaleźć mnóstwo przepisów na idealną cerę – od prostych rutyn, aż po koreańską metodę pielęgnacji, która charakteryzuje się dużą złożonością. Metoda ta składa się aż z 10 kroków, które przez Koreanki są surowo przestrzegane. Jednak nie zawsze więcej oznacza lepiej.

 

Rodzaj cery

Cera każdego z nas jest inna. Dotychczas zostały wyodrębnione cztery podstawowe typy, które informują nas o jej cechach charakterystycznych:

  • normalna,
  • sucha,
  • tłusta,
  • mieszana.

Przynależność skóry twarzy do danego rodzaju zależy od wielu czynników. Oprócz stanu zdrowia, trybu życia czy pielęgnacji skóry, są też uwarunkowania, na które nie zawsze możemy wpłynąć.

Najważniejsze z nich to czynniki genetyczne, często zależące od pochodzenia oraz klimat - zależny od położenia geograficznego naszego miejsca zamieszkania. W konsekwencji pielęgnacja musi być dostosowana do występujących okoliczności – cerze mieszkańców Europy niekoniecznie będzie sprzyjać to co sąsiadom z innych kontynentów ;)

 

 

Co ma wspólnego koreańska pielęgnacja ze skutecznym oczyszczaniem?

Wcale nie musisz znać typu swojej cery, aby skutecznie ją oczyszczać - ta wiedza przyda się dopiero w dalszych krokach pielęgnacyjnych.

Czy 10 etapów koreańskiej pielęgnacji jest potrzebne, by cieszyć się piękną skórą? Najczęściej nie, czasem najbardziej skuteczny okazuje się wręcz pielęgnacyjny minimalizm. Warto natomiast, niezależnie od rodzaju cery, stosować dwa pierwsze kroki koreańskiej pielęgnacji - oczyszczanie.

A teraz - dlaczego aż dwa kroki?

Tutaj właśnie zaczyna się przygoda z oczyszczaniem dwuetapowym, które przybliżę Wam w następnych wpisach!

 


 Oczyszczanie dwuetapowe:

  • co to takiego?
  • czy pomoże Ci zachować zdrową cerę?
  • jakich produktów używać, aby działało?
  • kiedy stosować?

>>> Wejdź do wpisu, aby zagłębić się w tajniki pielęgnacji <<<

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl